Google+

HATTAT traktoriai tampa vis paklausesni

2015/12/04

Stasys Grigaliūnas

„Ilgametę žemės ūkio technikos prekybos patirtį turinti bendrovė „Agroservisas LT“ prieš kelerius metus pradėjo prekiauti „Hattat“ traktoriais ir, pelniusi gamintojų pasitikėjimą, tapo jų vienintele oficialia atstove Baltijos šalyse“, – teigė bendrovės „Agroservisas LT“ direktorė Rūta Misevičienė.    

 

Tapo konkurentais

„Hattat“ traktorius – itin universalus ir plačiai pritaikomas. Jis tinka tiek dideliems ūkiams – pasėliams prižiūrėti, purkšti, tręšti,   tiek smulkiems, kur atlieka visus ūkio darbus. Šis traktorius nepakeičiamas pagalbininkas gyvulininkystės ūkiuose, miškininkystės ir komunalinių paslaugų srityje.
„Hattat“ patrauklus ir sodininkams ar daržininkams. Manevringas, pasižymintis itin mažomis degalų sanaudomis HTT C3080 su 79 AG varikliu „Hattat“ traktorius, puikiai telpantis tarp medelių, tiesiog nepakeičiamas tarpueiliams įdirbti, mulčiuoti,  medeliams ir daržovėms prižiūrėti.
Vos pasirodę šalies rinkoje „Hattat“ tapo pajėgiais rinkos varžovais visiems Lietuvoje parduodamiems atitinkamo galingumo traktoriams. „Hattat“ traktoriai – šiuolaikiško dizaino, nepriekaištingos kokybės, turi modernią operatoriaus kabiną. Jų patikimumas patikrintas ir pelnė pasitikėjimą įvairiose pasaulio šalyse.

 

Visiškai sukomplektuoti  ir paruošti darbui

„Hattat“ traktoriai į Lietuvą atgabenami visiškai sukomplektuoti  ir paruošti darbui. Turtingame bazinės  komplektacijos įrangos sąraše – kondicionierius, papildoma keleivio sėdynė, platūs ratai, papildomi svoriai ant priekinių ir galinių ratų, oro sistema ir daug kitų priedų.
Bendrovė „Agroservisas LT“ siūlo keturių modelių „Hattat“ traktorius. Vienas jų – C3080 (79AG)  su 3 cilindrų 3 300 kub. cm varikliu, aušinamu skysčiu. Kiti trys modeliai – su 4 cilindrų skysčiu aušinamais 4 400 kub. cm – A90  (82AG), A100 (92AG) ir A110 (102AG) – varikliais.
Visuose keturiuose „Hattat“ traktorių modeliuose montuojami „Perkins“ varikliai, pasižymintys itin mažomis degalų sąnaudomis ir pigia eksploatacija.
Variklio galia ratams perduodama per sauso tipo sankabą ir mechaninę sinchronizuotą pavarų dėžę su įdiegta reverso funkcija. „Hattat“ traktorius gali važiuoti nuo 800 m/val. iki 42 km/val. greičiu.  Galinė pakaba valdoma mechaniškai iš kabinos per traktoriaus gale esančius du hidraulinius cilindrus. Vienas jų įrengtas išorėje, kitas, uždaras, – po galinio tilto dangčiu. Hidraulinių cilindrų  keliamoji galia – 3 750 kg.  Hidraulinė sistema, kurios siurblio našumas – 58 l/min., turi atskirą 32 l alyvos baką.
Priekinio tilto leistina apkrova – 2 300 kg, todėl „Hattat“  traktoriai puikiausiai dirba su 2 200 kg keliamosios galios frontaliniais krautuvais. Priekiniai ratai, valdomi dvipusiu vairo cilindru, leidžia itin lengvai vairuoti ir manevruoti.

 

Komponuojami su įvairiais padargais ir agregatais

„Hattat“ traktoriai komponuojami su įvairiais žemės dirbimo padargais ir agregatais – 3 korpusų vartomaisiais  ar 4 korpusų paprastais plūgais, įvairiais germinatoriais, sėjamosiomis, atitinkančiomis traktoriaus galingumą.
Gyvulininkystės ūkiuose dėl ypač tvirtos galinės pakabos „Hattat“ traktoriai gali būti pritaikyti darbui su pašarų ruošimo technika, kaip antai, įvairiomis  šienapjovėmis su plaušintuvais.
Galios perdavimo velenas, turintis 500 ir 1000 aps./min. greičius, valdomas mechaniškai, todėl operatorius turi galimybę kontroliuoti padargo paleidimą. Patikima galios perdavimo konstrukcija leidžia dirbti su įvairiais presais – vyniotuvais, pašarų dalytuvais ir pan. Pirmoji „Hattat“ traktorių techninė apžiūra atliekama iki 100 m/val., vėlesniosios – kas 500 m/val.

 

Operatyvi ir lanksti priežiūra

„Hattat“ traktorių techninę priežiūrą „Agroserviso LT“ specialistai atlieka technikos buvimo vietoje, laikydamiesi darbo saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.
Daugelis „Hattat“ funkcijų, pvz., degalų tiekimo ir hidraulinės sistemos, pavarų perjungimo ir jėgos veleno, valdomos mechaniškai, todėl traktoriaus eksploatacija nereikalauja didelių išlaidų, taip pat ir degalų sąnaudų.
„Hattat“ traktorių priežiūros ar remonto reikmėms bendrovės „Agroservisas LT“ sandėlyje sukaupta pakankamai atsarginių dalių, todėl jos specialistai operatyviai suteikia techninę pagalbą klientams šalyje ir už jos ribų.
„Hattat“ traktoriams gamintojai duoda penkerių metų, arba 3000 m/val., garantiją. „Perkins“ atstovai Lietuvoje varikliu rūpinasi dvejus metus (be darbo valandų apribojimo).

 

Akivaizdūs pranašumai

Atsižvelgiant į žemės struktūrą, 1 ha suarti „Hattat“ traktorius naudoja 14–18 l dyzelino. Lengviems darbams 1 m/val. sąnaudos siekia 8 l, tempiant 10 t priekabą – apie 11 l degalų.
Šio traktoriaus patikimumu ir puikiomis savybėmis jau įsitikino šilutiškis ūkininkas Vaidas Vedeikis, plėtojantis gyvulininkystę. Prieš metus įsigijęs „Hattat“ traktorių su frontaliniu krautuvu priekyje, apibūdina jį kaip itin manevringą, lengvai valdomą ir pritaikomą specifinėms reik­mėms. „Hattat“ savininkas, daugybę kartų patikrinęs,  jau neabejoja traktoriaus priekinio tilto, kuriam tenka didelė apkrova dirbant su frontaliniu krautuvu priekyje, tvirtumu.
Šių metų birželį „Hattat“ traktorių įsigijo grūdininkyste besiverčiantis Raseinių rajono ūkininkas Tadas Stankevičius. Jis neslepia pasigėrėjimo plačiomis naujosios technikos galimybėmis atliekant žemės  arimo, kultivavimo, lėkščiavimo darbus.
„Hattat“ pajėgumas išbandytas ir dirbant su prikabinama technika – sėjamąja, purkštuvu. Gausų šio rudens grūdų derlių T.Stankevičius gabeno prikabinęs dvi priekabas po 10 tonų, t. y. – 20 tonų. Tai leido „Hattat“ pajėgumas ir keliamoji galia (3700 kg) bei patikima hidraulika. Anot ūkininko, darbymečio įkarščiu išsaugoti jėgas padėjo „Hattat“ komfortabilumas. Nenualino ir triukšmas, vargindavęs anksčiau dirbant su kitų gamintojų traktoriais.
Bendrovės „Miškinta“ vadovo Vinco Slavinsko įsigytas „Hattat“ traktorius nuo 2014 m. kovo triūsia Varėnos miškuose. „Tai manevringas, pajėgus ir patvarus traktorius, labai tinkamas miško darbams, – sakė V.Slavinskas, pridurdamas, kad maloniai nuteikia pardavėjų rūpinimasis savo atstovaujama technika. – „Agroserviso LT“ specialistai visą traktoriaus techninę priežiūrą atliko atvykę pas mus į Varėną.“   V.Slavinsko teigimu, aukšto lygio priežiūra ir technikos tvirtumas tik patvirtino, kad sprendimas įsigyti „Hattat“ traktorių buvo teisingas.
Radviliškio rajono ŽŪB „Minaičiai“ ūkininkas Sigitas Švėgžda 2014 m. birželį įsigijo du 102 AG pajėgumo „Hattat“ traktorius. „Į juos dėmesį atkreipiau pirmiausia dėl įmontuotų „Perkins“ variklių, plačiai naudojamų specialiojoje technikoje, netgi tankuose. Tai man buvo tarsi patikimumo garantas, – teigė didelės žemės ūkio bendrovės atstovas. – Ir neapsirikau. Nepaisant intensyvaus naudojimo – jais arėme, ruošėme pašarus, transportavome ir atlikome visus kitus plačios paskirties žemės ūkio darbus, abu traktorius be problemų eksploatuojame iki šiol.“ Pasak S.Švėgždos, tai byloja apie „Hattat“ traktorių patvarumą, kurį palaikyti padeda kokybiška techninė „Agroservisas LT“ specialistų priežiūra.

 

Solidi gamintojų patirtis

„Hattat“ traktoriai surenkami Čerkezkoy (Turkija) įsikūrusioje „Hattat Tarim“ gamykloje. Joje, taikant pažangiausias technologijas, gaminami labai aukštos kokybės gaminiai. „Hattat Tarim“ gamykla didžiuojasi pasaulyje pripažinta ekologiškiausia metalo liejykla.
Be traktorių, „Hattat Tarim“ gamykla tiekia sudėtingas detales ir mazgus žemės ūkio, lengviesiems automobiliams ir sunkvežimiams, taip pat karinei technikai (tankams). Be to, „Hattat Tarim“ plėtoja stambius energetikos projektus. Metinė gamybos apyvarta siekia 1 mlrd. JAV dolerių. Gaminiai eksportuojami į 40 pasaulio šalių.
„Hattat Tarim“ dirba pagal kontraktus su pasaulinio garso tarptautinėmis korporacijomis, tokiomis kaip „John Deere“, „Perkins & Co“,  „Valtra“ ir kt. Nuo 2002 m. pagal suomių firmos „Valtra“ užsakymą „Hattat Tarim“ gamykloje gaminami A serijos traktoriai „Valtra“.
Šio techninio bendradarbiavimo rezultatas – atsižvelgusi į Turkijos ūkininkų poreikius, 2006 m. gamyk­la patiekė rinkai traktorių su „Hattat“ prekės ženklu.
Kasmet „Hattat Tarim“ gamykloje surenkama apie 20 tūkst. traktorių. Populiariausi –  102 AG pajėgumo traktoriai. Jų gamybos ir surinkimo procesai maksimaliai optimizuoti. Daugiau nei 80 proc. traktoriaus detalių ir mazgų pagaminama „Hattat Tarim“ įmonėje, kurios gamybinės bazės išsidėsčiusios 1,5 mln. kv. m teritorijoje.

 

Glaudūs ryšiai su klientais

„Galime drąsiai teigti, kad aukščiausios kvalifikacijos „Hattat Tarim“ inžinierių, dizainerių, vadybininkų komanda sukūrė puikų ir kokybišką „Hattat“ traktorių, patikimą ūkininkų pagalbininką, kasmet vis labiau perkamą ne tik Turkijoje, bet ir kitose pasaulio  šalyse, – teigė R.Misevičienė. – Kad ūkininkai įsitikintų, kad tai – tikrai puikus traktorius, aktyviai dalyvaujame arimo varžybose, lauko dienose, parodose. „Hattat“ traktoriai tampa vis paklausesni tarp šalies žemdirbių, kurie su šia technika susipažįsta kasmetinėje parodoje „Ką pasėsi“, rajoninėse šventėse ir kt. renginiuose.
 Malonu pažymėti, kad per pastaruosius šių metų mėnesius šis traktorius savo galingumo klasėje tapo lyderis Lietuvoje, palyginti su žinomais – „Zetor“, „New Holland“, „Casse“, „John Deere“ ir kt.“  

 

Šaltinis: Valstiečių laikraštis, 2015-11-07, Nr. 90 (9522).

Nuotraukose matyti V. Vedeikis, T. Stankevičius, bendrovės "Miškinta" darbuotojas S. Bonkus.